Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přátelé, kamarádi...

Vzhledem k tomu, že máme kosti a klouby málo protažené a parta ojojáků se již dlouho netmelí, vymysleli jsme proto založení týmu malé kopané.

Tento projekt budiž posvěcen prvním článkem, ve kterém bych rád představil předpokládanou sestavu našeho týmu.

1. Ojoják Josef Šedivý

 

(trošku obtloustlejší stařešina v zemích karibských, avšak velmi pěkně vybarvený... znám také pod přezdívkou "strejda Sivák")

 

2. Ojoják Daniel Hercig

(Stavbou těla robustnější sameček, který dokáže létat vepředu i vzadu, ba i v chytání drobného zvířectva(jako např. fotbalových míčů) zdatný jedinec. Nechává si říkat hery)

 

3. Ojoják Karel Adamec

 

(Zcestovalý a nadaný kousek, jehož specializací je přechod do útoku při bitvách s jiným druhem. Budiž znám jako „Kája“)

 

4. Ojoják Robert Sára

 

(Velký srdcař, kterýžto se nejen svou bojovností, ale i silou svého zobáku dokáže vykličkovat i z té nejkomplikovanější situace. Slyší na jméno „Robík“)

 

5. Ojoják Jan Vlásek

 

(Menším vzrůstem nenechte se zmásti, tenhle ojojáček nejednoho samce zmastí… „Honzík“)

 

6. Ojoják Tomáš Sajtl

 

(Dlouhou dobu se nevěřilo, že by se mohl pták ojoják vyskytovat v provedení pejska… Náš „Pejsáček“ je ovšem důkazem rozmanitosti ojojáčího genotypu…)

 

7. Ojoják Jan Varhaník

 

(„Varhy“, jak je tento výstavní kousek v karibiku oslovován, byl dlouhou dobu na studiích práva zvířat a my ho s radostí vítáme z5, s otevřenou náručí, do naší rodiny. Tento bravurní technik sice ztratil trochu ze své rychlosti, avšak svým přehledem vše vynahradí)

 

8. Ojoják Miroslav Paulus

 

(Zajímavý typ dalmatinského pankáče.. Jeho černobílou barvičku, která je velice neobvyklá, zvýrazňuje jeho obří kohoutek.. Nejstarší kmet „Mírek ojoják“ je hlavně oporou v obraných fázích bojů. Jeho předností je také tmelení kolektivu v karibských barechJ)

 

9. Ojoják Jiří Kristýnek

 

(Výjimečný ojoják brankář, kterého se nám dnes podařilo přetáhnout s vyspělejšího kmene je připraven hájit karibské barvy až do vypadání peří. Říkají mu „Elvis“)

 

10. Ojoják Robin Parkan

 

(Ojoják „BOBO“ je jedním ze sportovních veletalentů v našem společenství oblázků. Tento divoký ojoják sbírá jedno ocenění za druhým a těší se hlavně na kolektivní práci. )

 

11. Ojoják Michal Peterka

 

(Tento pták záchranář je ve vodě jako doma, ale na souši má velké problémy s klouby, proto prozatím přislíbil, cituji: „co vydrží kolena“..  Přezdívce se u záchranáře není čemu divit.. „Mitch“)

 

12. Ojoják Zdeněk Krajhanzl

 

(Prozatím nepotvrzený člen našeho kmene, ovšem šaman z nejlepějších, bohyni Kálí vyznávající. Je schopen vykouzlit slunce i tmu, mrak, blesk i  červánky. Postavou divoký ojoják s tabulkovými proporcemi. Jeho fanoušci ho vzývají „Zeng“)

 

13. Ojoják Robert Hruška(zatím nepotvrzen z rodinných důvodů)

 

(Velmi mladý pořádný ptáček, který je opravdu univerzálním bojovníkem. Zatím v jednání. Nicméně obvykle přivolávám výkřikem „BOBY“)

 

14. Ojojanda Petra Křížková

 

(Ve ptačím světě uznávaný výběrčí daní a věrná družka Ojojáka Dana. Vzhledem k její zvířecí úchylce zvána „Pet“ J)

 

15. Ojojanda Klára Šedivá

 

(Barevnice všech barevníků nejvybarvenější. Naše Designéra, a vodohastronoška „Klárka“)

 

16. Ojoják Lukáš Bača

 

(Další přírůstek do našeho horkokulého kmene je samec "Jerguš", jehož hra na kličkovanou dokáže zaručeně zmást nejen soupeře, ale i jeho spoluhráče:))

 

+ v jednání jsou

Křížek Michal
Pik David
Hruška Robert
Procházka Martin
Navrkal David
Čumpl Ondřej
Sedlák Zdeněk

 

A to je prozatím asi vše.. Kdo za námi ojojáky dorazí z teplých krajin na Vysočinu dále je prozatím v jednání, ovšem vzhledem k nedokonalosti poštovních holubů nemůžeme očekávat zázraky;)J

 

OJ OJ OJ………………. Váš Ojoják

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář